PPPOE

 
 
Połączenie PPPOE
Od początku 2008 roku dla Abonentów stworzyliśmy możliwość łączenia się z internetem przez połączenie typu PPPOE. Jest to połączenie, które wymaga podania nazwy użytkownika PPPOE oraz jego hasła.
Jego zaletą jest to, że w Abonent może połączyć się z internetem z każdgo komputera podłączonego do sieci BDInet w lokalizacji Abonenta bez konieczności informowania o tym fakcie Operatora.
Wystarczy tylko utworzyć na takim komputerze połaczenie typu PPPOE. Należy pamiętać, że użytkownik PPPOE może być połączony w danym chwili tylko na jednym komputerze.
 Nie da sie podłączyć do internetu w tym samym czasie 2 komputerów, które wykorzystują tego samego użytkownika PPPOE. Będzie działał tylko jeden z nich.

Nazwę użytkownika PPPOE oraz Abonent otrzymuje wraz z kartą informacyjną „Witamy w sieci BDInet”(dotyczy abonentów podłaczonych po 1.01.2008).
 Abonenci podłączeni wcześniej też wykorzystują użytkownika z tej karty, jednak hasło otrzymują od operatora infolinii.
Telefony kontaktowe znajdują się na stronie  www.bdi.net.pl  w dziale Pomoc->Kontakt.

Procedury tworzenia połączenia PPPOE

 

Uwaga: poniższe procedury należy stosować tylko wtedy, gdy komputer łączy się bezpośrednio z internetem a nie przez ruter. Jeżeli połączenie jest przez ruter to PPPOE należy ustawić na ruterze zgoodnie z wytycznymi z instrukcji obługi danego modelu rutera.

Poniżej procedury w systemie Windows:

Konfiguracja „ręczna” połączenia PPPOE w Windows XP –  Wersja PDF 

Konfiguracja „ręczna” połączenia PPPOE w Windows Vista  –  Wersja PDF

Konfiguracja „ręczna” połączenia PPPOE w Windows 7  –  Wersja PDF

 

UWAGA: W Windows 8 mamy takie same możliwości konfiguracji jak w Windows 7 po kliknięciu kombinacji klawiszy „Lewa Flaga Windows” + D.

Autostart PPPOE

Często chcielibyśmy aby połączenie pppoe łączyło się automatycznie po uruchomieniu komputera. Poniżej znajdują sie intrukcje modyfikacji połączenia aby łacyzło się automatycznie:

– modyfikacja w systemie Windows XP

– modyfikacja w systemie Windows 7/Vista

fb-share-icon