PPPOE autostart w Windows XP

Automatyczny autostart połączenia PPPOE.

Czesto chcielibyśmy, aby połączenie pppoe łączyło się automatycznie po starcie komputera. Poniżej przedstawiliśmy procedurę jak to osiągnać w systemie Microsoft Windows XP.

 

1. Klikamy na „Start”i wybieramy „Uruchom”. W polu „Otwórz” wpisujemy komendę „ncpa.cpl” (rys. 1).

pppoe_xp_auto_01

rys. 1

 

2. Pojawi nam się okno połączeń sieciowych, gdzie klikamy prawym przyciskiem myszy na połączeniu i wybieramy „Właściwości” (rys. 2)

pppoe_xp_auto_02

rys. 2

3. W okienku „Właściwości: BDInet” przechodzimy na zakładkę „Opcje” i odznaczamy zaznczenie przy „Monituj o nazwę użytkownika, hasło, certyfikat itp.” (rys. 3)

pppoe_xp_auto_03

rys. 3

4. Klikamy „OK” i wracamy do kienka z połączeniami sieciowymi. Teraz należy utworzyć skrót do połączenia na pulpit. Jeżeli mamy już taki skrót na pulpicie to możemy ten krok pominąć i przejść do punktu 5.

Klikamy prawym przyciskiem myszy na połączeniu BDInet i wybieramy „Utwórz skrót” (rys. 4)

pppoe_xp_auto_04

rys. 4

System pokaże okienko (rys. 5), gdzie klikamy „OK”

pppoe_xp_auto_05

rys. 5

Na pulpicie pojawiła się nowa ikona „Skrót do BDInet” (rys. 6)

ikonka_bdinet

rys. 6

5. Ponownie klikamy w „Start”- > Uruchom i wpisujemy:

c:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart

Klikamy „OK”. Otworzy się okienko „Autostart”  z programami uruchamianymi podczas startu systemu operacyjnego. Możemy teraz okienko zminimalizować, bo będziemy musieli dostać się do ikony  „Skrót do BDInet”

6. Odszukujemy na pulpicie ikonę „Skrót do BDInet”, klikamy na niej prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję ” Kopiuj” (rys.7)

pppoe_xp_auto_07

rys. 7

7. Przechodzimy teraz do okienka „Autostart”, w dowolnym pustym miejscu klikamy prawym przyciskiem myszy i z opcji wybieramy „Wklej”. Pojawi się nam ikonka „Skrót do BDInet” (rys.8)

pppoe_xp_auto_08

rys.8

8. To już wszystko. Możemy teraz pozamykać wszystkie okna i zresetować komputer, by sprawdzić czy pppoe połączy się automatycznie po włączeniu komputera.

fb-share-icon