PPPOE w Win7

Konfiguracja PPPoE w systemie Windows 7

1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę „sieć” następnie wybieramy opcję „właściwości” (Rys. 1), a jeżeli nie mamy tej ikony na Pulpicie to przechodzimy do: menu START -> Panel Sterowania. Z grupy Sieć i Internet wybieramy Wyświetl Stan Sieci i Zadania. Otworzy się Centrum Sieci i Udostępniania. Wybieramy opcje Zarządzaj Połączeniami Sieciowymi.

 

PPPOE_win7_01

Rys. 1

 

2. Następnie wybieramy opcje „skonfiguruj połączenie lub sieć” (Rys. 2)

PPPOE_win7_02

Rys. 2

 

3. Klikamy dwa razy w pierwszą opcję „Połącz z Internetem” (Rys. 3)

PPPOE_win7_03

Rys. 3

4. Może się pojawić się okienko takie jak poniżej (Rys.4), gdzie wybieramy „Mimo to skonfiguruj nowe połączenie”. Jeżeli nie pojawiało się to okno to przechodzimy do punktu 5.

PPPOE_win7_04

Rys. 4

5. Wybieramy „Połączenie szerokopasmowe (PPPoE)” (Rys. 5)

PPPOE_win7_05

Rys. 5

6. Uzupełniamy dane (Rys. 6) zgodnie z wytycznymi poniżej:
– W polu „Nazwa użytkownika” wpisujemy nazwę login użytkownika np. jan.kowalski@net1.bdi.net.pl,
– w polu „Hasło” wpisujemy hasło do połączenia pppoe. Otrzymaliście je Państwo również z pierwszą fakturą instalacyjną, w dokumencie  „Witamy w sieci BDInet”.
– Zaznaczamy opcję „zapamiętaj to hasło”. Jeżeli ktoś nie zaznaczy to przy każdej próbie łączenia będzie musiał wpisać hasło
– Jeżeli z komputera korzysta więcej niż jeden użytkownik zaznacz opcję „Zezwalaj innym osobom na korzystanie z tego połączenia”

PPPOE_win7_06

Rys. 6

7. Klikamy „Połącz”. Jeżeli wszystkie dane wpisaliśmy poprawnie i mamy połączenie z siecią to po chwili użytkownik zostanie podłączony i będzie można korzystać z Internetu.

 

 

 

fb-share-icon